Kliknij, aby rozwinąć menu

Technologie i branże

Technologie

W naszej pracy na co dzień posługujemy się wieloma popularnymi technologiami i protokołami komunikacyjnymi. W zależności od potrzeb klienta łączymy również ze sobą różne systemy, lub wyposażamy urządzenia w kilka standardów, co zwiększa ich uniwersalność i atrakcyjność.

Pomagamy również naszym klientom w procesie prawidłowej rejestracji w organizacjach zarządzających uprawnieniami do korzystania z danej technologii, gdyz obowiązek ten spoczywa zawsze na podmiocie wprowadzającym dany wyrób na rynek pod swoją marką.

Najczęściej wykorzystujemy następujące rozwiązania:

Branże

Doświadczenie zdobyte przez wiele lat istnienia na rynku sprawiło, że nasze rozwiązania często znajdują zastosowanie w kilku branżach. Nie oznacza to jednak, że ograniczamy się tylko do nich – w praktyce często realizujemy projekty z różnych dziedzin przemysłowych i naukowych.

Wentylacja

Szeroko rozumiana branża wentylacyjna to nasza bardzo mocna strona. Mamy ogromne doświadczenie w projektowaniu układów, przeprowadzaniu badań zgodności i masowej produkcji sterowników do wszelkiego rodzaju urządzeń z tego segmentu – od małych wentylatorów łazienkowych, przez rekuperatory powietrza, okapy kuchenne, kurtyny powietrzne, aż do rozbudowanych przemysłowych systemów klimatyzacji.

Urządzenia wentylacyjne Elmak

Oświetlenie LED

W projektowaniu i produkcji oświetlenia LED specjalizujemy się od około dekady. Najczęściej zajmujemy się zaawansowanymi rozwiązaniami, wymagającymi precyzyjnie dobranych parametrów światła, zarówno w formie pasków sztywnych i półelastycznych, jak i taśm elastycznych czy gotowych lamp. Do naszych wyrobów oferujemy również inteligentne sterowniki, które nie tylko regulują ich pracę, ale również zabezpieczają je przez uszkodzeniami wywołanymi przepięciami w sieci elektrycznej, a dodatkowo przez internet raportują stan pracy urządzeń i pozwalają na sprawne reagowanie na ewentualne problemy.

Technologia LED Elmak

Motoryzacja

Współpracujemy z największymi producentami oświetlenia w branży automotive, opracowując i produkując moduły świetlne stosowane we wszelkiego rodzaju lampach pojazdów osobowych, ciężarowych oraz maszyn budowlanych i rolniczych.
Na zlecenie klienta tworzymy także różne systemy elektroniczne wykorzystywane w samochodach, np. systemem szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych eCall.

Komponenty oraz urządzenia automotive Elmak

POS

Odpowiednia ekspozycja produktów w miejscach sprzedaży w kluczowy sposób wpływa na reakcje klientów i ich decyzje zakupowe. Elmak posiada bardzo duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów elektronicznych, które wspomagają sprzedaż. Najczęściej są to zestawy podświetlenia LED półek w regałach ekspozycyjnych, okablowanie oraz zarządzające nimi sterowniki.
Wykonujemy także układy monitorujące i analizujące zachowania konsumentów, pozwalające na lepsze kształtowanie oferty produktowej i sposobów przedstawiania jej klientowi.

Projektowanie oraz produkcja produktów Point of Sell

Medycyna

Na przestrzeni lat wykonaliśmy wiele projektów sterowników do urządzeń wykorzystywanych w medycynie tradycyjnej i estetycznej, a także stomatologii. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego udziału w stworzeniu innowacyjnego urządzenia wykorzystywanego w leczeniu wad serca, dzięki któremu wielu pacjentom znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej udało się wrócić do pełnej sprawności.

Projektowanie urządzeń dla zastosowań medycznych