Kliknij, aby rozwinąć menu

Narzędzia własnej produkcji

Stworzenie dedykowanego działu wsparcia produkcji zajmującego się optymalizacją procesów pod kątem jakościowym i wydajnościowym, zapewniającym większą kontrolę procesu, owocuje projektowaniem nowych, często wysoce zaawansowanych narzędzi, które już wielokrotnie spotkały się z uznaniem klientów.

Tester modułów LED

Tester do sprawdzania poprawności działania modułów LED, który został w całości zaprojektowany oraz wykonany przez nasz dział konstrukcyjny. Urządzenie wykorzystuje system wizyjny osadzony na ruchomym, sterowanym komputerowo stelażu 2D, który umożliwia konfigurowanie ustawień kamery dla różnych długości oraz rastrów testowanych modułów LED. Pozwala to na bardzo precyzyjną kalibrację testera pod potrzeby każdego projektu.

System testera składa się z wielu modułów pomiarowych, z których każdy jest wyposażony w czujniki mogące zmierzyć prąd do 2,5A. Uruchomienie testera do LED’ów wpłynęło bardzo korzystnie na proces kontroli jakości układów świetlnych, eliminując możliwość pomyłki przy testowaniu manualnym.

Urządzenie testujące moduły LED

Testery funkcjonalne płytek PCB

Testery funkcjonalne do elektroniki to cała gama różnorodnych rozwiązań, zarówno w zakresie projektowania układów pomiarowych, jak również autorskiego oprogramowania pozwalającego na automatyczne programowanie uP i wykonywanie skomplikowanych sekwencji pomiarowych w trybie automatycznym. Testery potrafią mierzyć szeroki zakres parametrów takich jak: napięcie, prąd, wilgotność, światłość, temperatura, ciśnienie, siła sygnału radiowego, poziom stężenia gazów, wymiary elementów z dokładnością do 0,001 milimetra i wiele innych.

Rejestrowane w locie dane pozwalają na weryfikację zapisów historycznych, a co ważniejsze są poddawane analizie statystycznej, która pozwala na wyciąganie ciekawych, często zaskakujących wniosków, usprawniających naszą produkcję. Połączenie wszystkiego w jeden kompleksowy system naszego autorstwa jest rozwiązaniem na bardzo wysokim poziomie innowacji, co stanowi mocną kartę przetargową przy rozmowach handlowych z nowymi odbiorcami.

Urządzenie testujące płytki PCB